[sg_popup id=1]
Memur Maaşları 

Belediye Memur Maaşları Ne Kadar?

Özellikle 2016 KPSS memurluk sınavıyla birlikte yayınlanan KPSS memurluk tercih kılavuzlarında, belediye ve il özel idaresi gibi yerel yönetimlere ait memur kadroları yer almaya başladı. Bu nedenle memur adayları tarafından belediye memur maaşları da daha çok araştırılmaya başlandı. Bizler de genel bir bilgi olması adına belediye memur maaşlarından bahsedeceğiz.

Belediyelerdeki memurlar da diğer memurlar gibi aynı oranda maaş almakla birlikte ek olarak SDS(sosyal denge sözleşmesi tazminatı), Ticket(yemek kartı), İkramiye gibi ek olanaklara sahip olabilmektedir. Hali hazırda yeni başlayan bekar memur maaşının 2600 TL civarında olduğunu hesaba kattığımızda, belediyede çalışan bir memur 3500 ve üstü seviyelerde maaşlara erişebilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta şudur ki hangi belediye SDS ödemesi veriyor ve hangi miktarda veriyor? SDS sözleşmeleri yerel yönetimler tarafından ilgili sendikalarca yıllık olarak imzalanıp aylık ödeme miktarı belirlenmektedir.

↓ Bu yazıları da okuyabilirsiniz ↓

One Thought to “Belediye Memur Maaşları Ne Kadar?”

  1. […] önceki yazımızda belediye memur maaşlarından bahsetmiştik. İl özel idaresi memur maaşları da belediyelerdeki ile benzerlik […]

Leave a Comment